EDUCATION NOTES.

Position:LOCAL NEWS
 
FREE EXCERPT

COLUMN: EDUCATION NOTES

DEAN'S LIST

University of Massachusetts at Amherst

Ashburnham: Brianna Bodley-Gomes, Desiree Demski-Hamelin, Nicholas Hathaway, Zachary Henderson, Haley Marshall and Hannah Ulshen.

Ashby: Nadine Bellegarde, Blaise Davi, Matthew Sweeney and Samantha Yoon.

Athol: Catherine Brighenti, Mark Bruso, Wu Chi, Caitlin Cotter, Isabella Finnell, Sarah Franchi, David Gatautis, Gregory Kessler, Nicholas Lepore, Clayton Morse and Hillary Whitcomb.

Auburn: Ashley Cubbedge, Wesley Engvall, Stephen Fancy, Holly Hodgkins, Poya Jafari, Joseph Judge, Katherine Kalinowski, Amy Koenig, Derek Lirange, Shane Matthews, Valerie O'Brien, Vanessa Pappas, Amy O'Leary Robitaille and Mattie Vandenboom.

Barre: Ryan Balthaser, Carmine Gugliotti, Katherine Marcinowski, Zachary Peckham, Colleen Peterson, Michelle Ripley, Patrick Rogan, Felicia Smith, Rachel Spielberg, Joanna Thomas and Robin Tilburg.

Berlin: Kelli-Ann Smith and Thomas Tremarche.

Blackstone: Mary Ambacher, Ariana Bevilacqua, Alexandra Budnick, Daniel Gautreau, Nicholas Percuoco and Brigid Thompson.

Bolton: Nicholas Birse, Christopher Comas, Erinn Dandley, Nicole Juul-Hindsgaul, Przemyslaw Kawka, Caitlin Lauer, Brittany Ringler and David Stewart-Owen.

Boylston: Cody Bilgrien, James Heslin, Jessica Heslin, Timothy Humphrey, Emil Igwenagu and Christian Tremblay.

Brimfield: Matthieu Bouteillier, Molli Kirkpatrick, Joshua Molloy, Miranda Pote, Sean Rielm, Mariana Silva-Buck and Camden Vancil.

Brookfield: Liana Gozdowski and Ayla Heinze Fry.

Charlton: Stephanie Bates, Michael Bigelow, Megan Cooke, Emily Covill, Eileen Curran, Elizabeth Hall, Allison Hannan, Eric Kauppinen, Keenan Mahan, Joshua Spinner and Thomas Wilson.

Charlton City: Tyler Swift.

Clinton: Gillian Ball, Elise McHugh, Allison Mullin, Erin O'Malley, Patrick Rodgers and Anna Vacha.

Devens: Jad Abdelghany.

Douglas: Jeffrey Asselin, Julia Basal, Travis Brisbois, Tyler Brisbois, Daniel Brothers, Samantha Dana, Julie Davis, Patrick Deroy, Danielle Dulac, Jordan Mackin and Hannah Perkins.

Dudley: Anna Briare, Christina Gama, Matthew Howard, Deanna Julian, Emily Racicot, Bruno Ribeiro and Joseph Tilly.

East Templeton: Amilyn DeCarteret.

Fiskdale: David Bays, Alan Chua, Christopher Freniere and Kimberly White.

Fitchburg: Chelsea David, Hannah David, Haley Dean, Shane Donnelly, Melissa Gallo, Marta Giannetti, Jake Hachey, David Lafosse, Michayla Marcil, Lauren Maynard, Ellen Porell, Sara Quatrale, Matthew Tierney and Lauren Whittemore.

Gardner: Kevin Barba, Angela Bourque, Marcus Carlberg, Kathleen Cullen, Jordan Curran, Kelsey Dewey,

Rebecca Ellis, Roxanne Guarin, Carrie Jackson, Andrew Johnson, Storie Libby, Rebecca McFarland, Kaara McHugh, Tammi Popham, Ayanna Powell and Lauren Taheri.

Grafton: Lindsay Burdsall, Timothy Burdsall, Jessica Connolly, Marissa Grenham, Gregory Hart, Ryan Kelly, Sarah Lennon, Timothy Mirabito, Denise Mossey, Meghan Mulvey...

To continue reading

FREE SIGN UP