EDUCATION NOTES.

Position:LOCAL NEWS
 
FREE EXCERPT

FITCHBURG STATE UNIVERSITY

PRESIDENT'S LIST:

Acton: Tran Lu

Ashburnham: Jennifer Allen, Amanda Couturier, Stephanie Nebes and Rachel Tamas

Ayer: Katherine Comeau, Sarah Comeau and Robert Pijewski

Bellingham: Scott Dion

Clinton: Marney Mayhew

Fitchburg: Shawn Chesbrough, Samantha deManbey, Matthew Marchetti, Stephanie McCluskey, Patience Morrow, Katherine Monaco, Cynthia Schilling, Haley Schilling, Brianna Teague and Jared Weed

Gardner: Nathan Burns

Hubbardston: Daniel Soucy

Lancaster: Walker Babich and Grace Connor

Leominster: Kailey Caisse, Alyssa Cali, Shawn Carlin, Catherine Funk, Samantha Glaze-cor, Robert Gosselin, Ashlee Masone, Katelyn McLaughlin and Shane Weitzman

Lunenburg: Kyle Landry, Matthew Lutinski and Sarah Marshall

Milford: Timothy Krikorian

South Lancaster: Scott Linton

Sutton: Bridge Murphy

Templeton: Lauren Cormier, Martha Polchlopek and Laura Shotwell

Townsend: Casy Bonner, Lindsay Carey, Chance Joyner and Christopher Kibler

West Boylston: Steven Berkey

West Townsend: Caitlin Bickle

Westminster: Julie Barrows and Amanda Pinkerton

Winchendon: William Lary, Jo-Ann Nalette and Sean Ryder

Worcester: Heather Carcia and Mamadou Niang

DEAN'S LIST:

Acton: Samantha Bent, Chelsea Cote, Michelle Dunn, Matthew Gordon and Alexandra Mallard

Ashburnham: Jennifer Allen, Daniel Boucher, Melissa Caruso, Megan Dion, Patrick Hazel, Brandi Kennelly, Michael Lashua, Seth Lavenski, Stacey Lavenski, Heather Leger, Kristen Liming, Chelsea Lorenzen, Ryan Monaghan, Ian Moulton, Stephanie Nebes, Jane Peters, Nay Richey, Travis W. Stewart and Rachel Tamas

Ashby: Frank Bangrazi Jr., Kiley Childs, Katelin Cormier, Vanessa Cote, Ashley Flinkstrom, Jeremy Flinkstrom, Kaitlyn Fredrickson, Amy Giambrocco, Chere Hallett-Adams, Erin Johnson, Walter Kusmirek, Nikole Lambert, Dustin Marshall, Michaela McKew, Brooke Ratcliffe, Travis Rearick, Samuel Reynolds, Melanie Saari and Ellen Tansey

Athol: William Caldwell, Benjamin Coleman, Alexis Dexter, Katie Gelinas, Laura Gesner, Timothy Glover, Kyle Godin, Lindsay Irons, Ryan Marble, Shawn Morandi and Chloe Tagan

Auburn: Kimberlee Connor, Christopher Fancy, Kellie Foley-Foster, Shannon Johnson, Peter Messier, Nicole Smith and Jennifer Van Winkle

Ayer: Lindsey Choeun, Ashley Colburn, Katherine Comeau, Sarah Comeau, Jonathan Minnich, Matthew Smith and Jeffrey Thomas

Baldwinville: Wayne Brown, Jacquelyn Dow, Sheena Doyle, Jillian Ehnstrom, Jeena Ehnstrom, Sarah Farrell and Angela Szymcik

Bellingham: Nichole Alarie, Lewis Howe, Patricia Leduc, William McCormick and Paige Myette

Berlin: Kyle Lichwell

Blackstone: Leah Bianchi and Ryan Houle

Bolton: David Broomfield and Sarah Koelling

Boylston: Daniel Buddenhagen and Nicole Green

Brookfield: Jacqueline Balducci and Christopher Ross

Clinton: Elisabeth Baer, Kevin Bonneau, Felicia Couture, Angelica Falzone, Sean Feehly, Carlos Formaggia, Wendy...

To continue reading

FREE SIGN UP