EDUCATION NOTES.

Position:LOCAL NEWS
 
FREE EXCERPT

COLUMN: EDUCATION NOTES

GRADUATES

Chatham University

Sturbridge: Kathleen Colleton

College of the Holy Cross

Hubbardston: William Brekka

Colorado College

Princeton: Abigail Cary

Devens: Marissa Rivera

Curry College

Dudley: Monica Pecora

Leominster: Leslie Tocci

Mendon: Timothy Dumas

North Grafton: Michael Worrick

Northboro: Brittany Freitas

Shrewsbury: Nicholas Bodge

Upton: Erica Equi

Webster: Alisha Regis

Worcester: Janelle Mayo

Dickinson College

Worcester: Nichole Brennan

Gettysburg College

West Boylston: Ryan Rosiello

Green Mountain College

Shrewsbury: Jacquelyn Pratt

Lasell College

Shrewsbury: Jessica Leahy

Worcester: Kate Lyons and Alisha Madkins.

Lehigh University

North Grafton: Puja Parekh

Worcester: Alexander Demihovsky

Lycoming College

Oxford: Robert Holmes

Marist College

Auburn: Jaclyn Paulhus

Charlton: Ryan Wojcik

Marlboro: Michael Walsh

Mendon: Andrew Clinkman

Northbridge: Shane Krevis

Southboro: Chad Gallagher

Upton: Alison Sardonini

Westboro: Brendan Huddy

Pennsylvania State University

Holden: Suzanna Giddings, Richard Pedone and Spencer Schrank.

Leominster: Gregory Digeronimo

Marlboro: Maria Albano

Northboro: Benjamin Campbell

Shrewsbury: Nicholas Gatto

Southboro: Natalie Piercey

Sterling: Bill Perry

Westboro: Jessalyn House

Saint Anselm College

Auburn: Erica Gemme

Dudley: Thomas Bolio

Fitchburg: Michael Clements

Gardner: Lynsie Bourgeois

Holden: Ryan Foley, Jennifer Jarosz, Sean McKiernan and Sarah Palmgren.

Hudson: Brian O'Leary

Leominster: Thomas Conway

Marlboro: Michael Bernier, Nathan Clarke, Hawley Rae and Melissa Tivnan.

Oxford: Jonathan Lesieur

Shrewsbury: Leah Serafin

Sterling: Sean Tinsley

Upton: Carolyn Bernier

Worcester: Maura Haverty, Lauren Wentzell and Matthew Bourque.

Saint Joseph's College

Gardner: Kelley MacLean

Worcester: Linda Brady

Savannah College of Art and Design

Ashburnham: Lauren Lenart

St. Lawrence University

Northbridge: Gregory Gotta Jr.

Westboro: Benjamin Araya

University of Connecticut

Auburn: Jessica Bove, Patricia Cutting and Brian Peterson.

Blackstone: Emma Hardy

Bolton: Elizabeth McCormick, Andrew Roche, Ilana Thombs.

Charlton: Jennifer Smith

Clinton: Laura Miller

Gardner: Tricia Lemieux

Harvard: James Turner

Holden: Sachin Patel

Hopedale: Ellen Pereira

Leominster: Caitlin Emma

Marlboro: Lindsey Cunningham

Millbury: Jason Poirier

North Grafton: John Burlas

Northboro: Kerri Brown, Thomas Cassell, Caitlin Geary, Thomas Hamilton, Lindsay Scopetski, Rachel Stokes and Allison Trzaskos.

Shrewsbury: Christopher Coates, Jeffrey Daverio, Jeffrey Peterson, Erika Puccio, Katherine Swedberg and Aaron Wall.

Southbridge: Charles Leonard Talbot

Spencer: Kevin Crozier and Bryan Sandy.

Sterling: Sara Winkler

Sutton: Matthew Joseph Ellis

Townsend: Elizabeth Flatley and Kristina Wilson.

Ware: Lisa LaValley

West Boylston: Michael Cobill and Jessica Sloan.

West Brookfield: Abram Colwell

Westboro: Erin Connolly, Jessica Kim and Caroline Yu.

Worcester: Katlyn Harrington and Brett Smith.

DEAN'S LIST

American International College

Auburn: Christopher Tottser

Ayer: John Shivo

Brimfield: Ashley Henn

Dudley: John Hanna

East...

To continue reading

FREE SIGN UP