EDUCATION NOTES.

Position:LOCAL NEWS
 
FREE EXCERPT

COLUMN: EDUCATION NOTES

DEAN'S LIST

New England School of Communications

Douglas: Diane Lapierre

Gardner: Steven Kocsis, Andrew Shoemaker

Lunenburg: Richard Burke

Northboro: Alex Shepherd

Templeton: Jake Miller

Winchendon: Timothy Tonelli

Olivet Nazarene University

Worcester: Daniel Berkiel

Plymouth State University

Grafton: Austin Carangelo

Hubbardston: Kayla Coates

Hudson: Jason Faria

Lancaster: Karissa Medeiros

Marlboro: Gina DeMarco

Rutland: Matthew Hoch

Shrewsbury: Ryan Hevey, Ryan McWeeney

Rensselaer Polytechnic Institute

Ashburnham: Christopher Fuller

Ashby: Carl Whatley

Blackstone: Lindsay Poirier

Bolton: Benjamin Ciummo, Hamilton Carpenter, Nicholas Lawrence

Boylston: Andrew Ryan

Brookfield: Holly Dupuis

Charlton: Benjamin Constantine

Clinton: Kaitlin Signor

Douglas: Brian Allen

Fitchburg: Amy Valera

Grafton: Heather Graham, Nicholas Laferriere, Zackary Rutfield

Harvard: Douglas Gandle, Erik Johnson, Sebastien Lipman

Holden: Eric Mattson

Hopedale: Kevin Keating

Leominster: Benjamin Caulfield

Marlboro: Karl Chung, Matthew Williams

Milford: Michael Bradley

Millbury: Joseph Lucier

Northboro: Rachel Kapelner, Tiffany Entwistle

Northbridge: Andrew Rabaioli

Orange: Nowell Closser

Princeton: Andrew Keohane, Daniel Brenner, Jonathan Brenner

Rutland: Bea Nicole Daguison

Shrewsbury: Jordan Stambler

Sterling: Jeremy Lane, Jonathan Duval

Sturbridge: Shane Conaboy

Sutton: Matthew Kirby, Nicole Courville

Townsend: Benjamin Morse, Christopher Browne

Upton: James McCarthy

Uxbridge: Andrew Klei, Derek Belanger, Elizabeth Walsh, Joseph Baca

West Boylston: Sarah Spellane, Tyler Moylan

Westboro: Andrew Faulds, Blake Neyland, David Lloyd, Michael Gottlieb, Robert Gottlieb, Samuel Mayo

Winchendon: Kristin Belletete

Worcester: Amanda Bont,Veronica Elson

Rhode Island College

Berlin: Samantha J. Brown

Skidmore College

Hudson: Katherine Murphy

Northboro: Elizabeth McCrorey

Southboro: Kayleigh Kahn

Sterling: Anna Wahl

Upton: Michaela Kerxhalli-Kleinfield

Westboro: Rachel Spring

University of Maine at Farmington

Dudley : Christopher Herrion;

Gardner : Sadie Caron;

Grafton: Joc Caldwell;

Southbridge : Olivia Wandelear;

Spencer: Christian Casault;

Sudbury : Alana MacArthur;

Templeton: Brittany Wheeler;

Webster: Erin O'Halloran;

Westminster : Emily Vitone;

University of Nebraska-Lincoln

Worcester: Rachel Sullivan

University of Rhode Island

Auburn: Alison P. Morrow, Danielle R. Harris

Barre: Logan K. Murphy

Berlin: Julia C. Coache

Blackstone: Crystal M. Farley, Jessica Sisavath, Joshua D. Bourgery, Mary A. Stone

Charlton: Bryan M. Borezo, David L. Salkowski, Julia M. Bartoletti, Kerry L. Walsh

Clinton: Carissa MacKenzie Chase, Patricia M. Sargent

Douglas: Alyssa N. Dagenais, Morgan M. Rudick, Nicholas R. LeMay

Dudley: Chelsea J. Dodge

Fitchburg: Alexis A. Dellogono

Grafton: Abhijit Gudivada, Joseph S. Eddy, Max R. Weinstein, Ryan N. Duhamel

Hopedale: Devin A. Finnegan

Hudson: Stephanie M. Pastuck

Leicester: Victoria A. Phillips

Leominster: Molly A. Gallagher, Stephanie M. Tait, Stephanie N. Piantedosi

Marlboro: Michelle L. Homer, Nithila Asokaraj

Mendon: Amanda L. Rayos, Richard R. Melpignano

Millbury: Andrew Piscitelli, Kristin M. Bullett, Margaret A. Smith,

Millville: Sarah J. Golden, Emily A. Hendricks, Olivia M. Hendricks, Aaron J Yanofsky

New Braintree: James Andrews

Northboro: Thomas F. Hamilton, Vincenzo M. Palmerino

Northbridge: Lauri A. Susienka

Oakham: Emily A. Caron

Orange: Christopher J. Goody

...

To continue reading

FREE SIGN UP