Education notes.

Position:Local
 
FREE EXCERPT

AREA GRADUATES

Undergraduate degrees

Colby-Sawyer College

Ashburnham: Katie Brownell

Millbury: Cailin Bullett

Marlboro: Allysen Hicks

Harvard: Kevin Molinaro, Miriah Pero

Leicester: Heather Simpson

Mendon: Anne Sabean

Southboro: Kimberly Spicer

Cornell University Summer College

Southboro: Andrew Shatz

Southbridge: Rachel Tuniewicz

The George Washington University

Worcester: Kristyn Deignan

The George Washington University

Worcester: Kristyn E. Deignan

LIM College

Shrewsbury: Victoria Adams

Roger Williams University

Bolton: Hannah Pirez

Leominster: Michael Lefebvre

Millville: Ryan Tuscher

Milford: Steven Johnson

Saint Joseph's College of Maine

Auburn: Kimberly Palumbo

Shrewsbury: Jessica Draleau

Winchendon: Rebekah Leonard

University of Kansas

Grafton: Cheryl Wehler,

Worcester: Huan Yang,

University of Massachusetts Amherst

Ashburnham: Michael P. Esposito, Domonic J. Mei, Cole J. Theriault

Ashby: Sonia G. Lindquist McCallum, Matthew O. Sweeney, Samantha Kim Yoon

Athol: Sofia M. Brighenti, Victoria A. Brooks, Isabella Datoon Finnell, Tiffany R. Gayle, Nicholas J. Lepore, Nicholas J. Maier, Garrett Thomas O'Brien, Vasilios Vlahakis

Auburn: Wesley R. Bouges, Katherine J. Kalinowski, Derek A. Lirange, Thomas J. MacRae, Anne E. Oakman, Lauren E. O'Brien

Barre: Ryan P. Balthaser, Katherine E. Marcinowski, Robyn M. McNeil, Kyle B. PrzypekMichelle A. Ripley, Rebekah A. Simeone, Robin L. Tilburg

Berlin: Andrew J, Tataronis, Thomas E. Tremarche

Blackstone: Ian J. Connell, Kevin D. Phaneuf

Bolton: Fabien Anawar Ahmed, Lauren E. Bahn, Kyle J. Croteau, Michael S. Dandley, James R. Fairfield, Nicole E. Kovacs, Colin W. LeBaron, Brittany M. Ringler

Boylston: Sean Jean-Loup Murphy

Brimfield: Matthieu C. Bouteillier, Zachary M. Hellyar, Katherine J. Misiaszek, Miranda C. Pote

Brookfield: Nathaniel K. Damon, Ayla Lynn Heinze Fry, Angela M. Jedynasty

Charlton: Krystie L. Beliveau, Patrick W. Corey, Allison B. Hannan, Eric J. Kauppinen, Kaitlyn R. McNamara, Allison Penan, Tyler C. Swift

Clinton: Bryan N. Casasanto, Thomas A. Konan Jr., Lacey Marie Lemanski

Douglas: Julia L. Basal, Anthony P. Bulak, Angela J. Denomme, Thomas D. Greeno, Tyler D. Gurney, Erika M. Hoekstra, Raeann L. Maguire, Amanda Paige Rizun, Jessica Sysopha

Dudley: Wael Aldayoub

East Brookfield: Mary E. Gifford, Lucy E. Dolan Jacek

Fitchburg: Gregory M. Berube, Julie E. Breau, Christopher D. Burns, Vanessa Crespo, Alexis M. Donnelly, Shane E. Donnelly, Mallorie L. Goguen, Jake Hachey, Christina A. Karis, Sarah M. Laakso, David L. LaFosse...

To continue reading

FREE SIGN UP