Education Notes.

Position:Local
 
FREE EXCERPT

DEAN'S LIST (Fall semester)

Becker College

Auburn: Devin Edes, Connor Edes, Jereme Gregoire, Lindsey Whitton, Charalee Zukowski

Ayer: John Perkins,

Barre: Conner Bailey, Rachael Hosegood, Robert Olson

Blackstone: Mathew Charpentier, Jennifer Lepage, Katrina Pollard

Boylston: Alyssa Welsh,

Charlton: Jonathan Dileone, Jonathan Hanks, Alexander Holmes, Sarah Kolesnikovas, Jessica Snyder

Clinton: Lisa DellaValle, Jessica Gordon, Marlene McLaughlin

Douglas: Matthew Gurney, Bradley Rienstra, Staci Tokarz

Dudley: Eli Dewolf, Jeffrey Du Pont, Sarah Schmidt

East Brookfield: Jacob Barnes, Korryna Boulette, Amber Ramsey

Fitchburg: Christopher MacLean, Sarah Piascik, Katie Stocking, Rebecca Turnley

Gardner: Cotey Cerasale, Brittany Ovaska, Molly Raimon, Brandon Smith, Jennifer Bates, Molly O'Connor

Grafton: Dylan Agis, Shianna Cruz, Katelyn Hebden, Callum MacDuffie, Brittany Nephew, Taylor Snediker, Matthew Whalen, Rebecca Wilson

Holden: Tim MacDonald, Laurie Nunn, Daniel Wells

Holland: Noah Merle,

Hudson: Mukti Patel,

Leicester: Rachael Bottone, MacKenzie Fullen, Emily McGuirk, Annellie Miller

Leominster: Jennifer Dupuis, Nathan Kessler, Joseph Leite, James Warpula

Lunenburg: Alicia Cote,

Marlboro: Shauna Flynn, Nicole Lesser, Alexander Norton, Lisa Treling, Hayley Dyer, Marisol Webster

Milford: Clarisse Rua, Gemelee DePasquale, Raul Vargas

Millbury: Timothy Heard, Sara Macaruso, Samantha Millette, Allison Moss

Millville: Alycia Dery, Michael Howard

New Braintree: Thomas Perron Jr.

North Brookfield: Diana Farmer

Northboro: Jennifer Kidder

Northbridge: James Woodward

Oxford: Adam Hashey, Nicholas LeMay, Erin McWay, Breanna Gagliardi

Paxton: Jordan Koliss, Susan Luna

Princeton: Miriam Applin,

Putnam: Joseph Domino,

Rutland: Kaylin Congdon, Amanda Fort

Shirley: Ryan Castro, Alicyn Lambert

Shrewsbury: Sean Crowley, Eric Gajnak, Matthew Lyon, Taylor Morgan, William Parker, Danielle Rekemeyer, Michael Rozak, Caitlin Hebert, Karen Lepoer, Daniel Licht, Kyle Miller, Kristyna Woods,

Southbridge: Kelly Christian, Ashley Deorsey-Mcneaney, Aaron Jones, Kate Kmieczak, Melissa Zayac

Spencer: Melissa Provost, Kerri-Lynn Lowell, Cynthia Tebo

Sterling: Joseph Lajoie, Kelsea Rantala

Sturbridge: Clifford Curboy, Danielle Ferguson, Joseph Wrijil,

Sutton: Danielle Grondine, Kevin Lyon

Thompson: Alyssa Bond, Kiyara Brissette

Townsend: Evelyn Hernandez,

Uxbridge: Kelsey Norberg, Tyler Wagar

Wales: Lauren McGann,

Webster: Samantha Nowak, Heather Wright

West Boylston: Sydney...

To continue reading

FREE SIGN UP