Education Notes.

Position:Local
 
FREE EXCERPT

Area students on Worcester State University's spring dean's list:

ASHBURNHAM: Michelle M Gendron and Nicola Jones.

ASHBY: Dominic F. DiLorenzo, Taryn E. Lielasus, Samantha J. Patterson and Nicole L. Powers.

ATHOL: Cailin S. Jillson and Steven Q. Lafortune.

AUBURN: Nicole E. Barston, Amberly A. Bliss, Alicia M. Chestna, Samantha E. Clougherty, Daniel J. Cronin, David B. Erickson, Sean C. Festa, Kory M. Fitzpatrick, Aynsley N. Goodness, Cartier L. Hebert, Bailey C. Hennemann, Christopher A. Ives, Kaylee J. Johnson, Matthew S. LaJeunesse, Justine E. LaTour, Hannah M. Lloyd, Laura C. Lodi, Kylie E. Lynch, Jessica A. Maio, Joshua A. Marvill, Shane M. Matthews, James P. Miller, James M. Pittman III, Rachel A. Pressey, Emily K. Revane, Jason O. Richardson, Erin M. Stelmach, Andrew G. Stidsen, Marissa L. Tenore, Amanda J. Vaudreuil, Allison Whenman, Zachary L. Whitney and Kasey E. Wozniak.

BARRE: Kim L. Albro, Catherine A. Brophy, Katie L. Caruso, Ellen J. Duhamel, Maryann J. Jackson and Diane M. Parker.

BERLIN: Kaitlyn M. Blais and Benjamin H. Matthew.

BLACKSTONE: Laura A. D'Alessandro, Kayla E. Fernandes, Kelsey L. Godin, Meghan A. Osborne, Alicia M. Pickering, Tyler J. Plante, Sarah Reynolds, Lisa A. Ryan and Kelly A. Tracy.

BOYLSTON: Hongyen T. Cao, Matthew J. Fiorentino, Brian J. Kelley, Denise M. Laroche, Tammy J. O'Connor and Ashley M. Zink.

BRIMFIELD: Samantha N. Beaudry.

BROOKFIELD: Alicia A. Audette, Kasey L. Gillen, Matthew E. Lopatka, Joseph M. Shirley, Craig A. Snyder and Michael A. Svedberg.

CHARLTON: Anna R. Boutilette, Elizabeth A. Boutilette, Katie A. Brodeur, Nicole A. Brogan, Heather L. Cameron, Katie L. Cameron, Paige A. Cameron, Aleta G. Dam, Phillip Dolezal, Ewa J. Dziobak, Michaela C. Froio, John A. Gilchrist, Andrew J. Howard, Marissa L. Jansson, Ashley M. King, Jillian M. Lemay, Erin Loftus, Samantha M. Maesto, Sarah E. March, Patrick T. McConville, Erin M. Miner, Luke A. Narus, Edwin S. Nash, Karissa E. Netsch, Chesney F. O'Neill, Taylor W. Perkins, Jadrienne E. Phillips, Kathleen A. Polselli, Marissa K. Robertson, Allyson J. Sweet, Izabela A. Tomkiewicz, Amber L. Trudeau, Caleb J. White and Kenneth M. Zielinski.

CLINTON: Shawn M. Costa, Jamie M. Delmonico, Brittany L. Furno, John R. Gonzales, Courtney L. Mullin, Victoria E. Rainville, William T. Reusch and Olivia R. Saisa.

DOUGLAS: Katelyn L. Daubney, Bethany A. Dzivasen, Melissa Flinton, Jessica R. Forte, Tyler R. Hiltz, Laura J. Katragjini, Denise L. Kohler, Ryan J. MacRae, Daniel D. Makela, Jessica A. Rennie, Jordan G. Shenian, Nicole D. Ursch, Victoria R. Watkins and Danielle M. Webber.

DUDLEY: Alexander H. Brown, Angelina M. Coco, Alexis M. Condon, Timothy G. Courtois, Lily E. Curtis, Kaitlin A. Davies, Nicole B. Evanski, Joshua J. Fortin, Geoffrey F. Franke, Angela M. Gonyea, Jocelyn K. Hurst, Elise M. Jallinoja, Kelly L. Kirkland, Devin P. LaPlaca, Keara J. Lebel, Judy K. Marriki, Jennifer L. Martin, Katie L. McCambridge, Michael P. Mendez, Katie M. Morrissey, Ryan M. Murphy, Nicole A. Painchaud, Rachel E. Perry, Morgan K. Phelps, Monique I. Pierangeli, Allison M. Richards, Nicole A. Ritchie, Kara A. Sexton, Katya Sidorchuk, Katherine L. Stefanik, Sydney M. Stewart, Jessica Sudyka, Shannon M. Vayo and Timothy J. White.

EAST BROOKFIELD: Brendan P. Carlson, Kellie M. Hamilton, Daniel J. Livermore, Christopher A. Mitchell, Kathryn A. Perreault and Samantha K. Pingitore.

FITCHBURG: Ariana K. Aukstikalnis, Crystal D. Beckwith, Erica L. Dellogono, Robert M. Gage Jr. and Elizabeth M. Gauvin.

GARDNER: Luther C. Henshaw, Page E. Hirons, Joseph A. Kelley and Sophia A. Yasin.

GRAFTON: Britnii J. Dyer, Henry C. Ellis, Erin L. Guyette, Lori S. Hout, Daniel D. Mason, Stephen E. McAvene, Michaela A. McBride, Jillian M. Petit, Adam M. Polselli, Jillian L. Quirindongo, Kaley E. Thorne, Rebecca L. Tonelli, Rebecca M. Toucey, Keegan A. Voigt and Samantha L. Wesinger.

HARDWICK: Jennifer A. Halstrom, Ashley S. Hyde, Emily A. Lake and Riley J. Mann.

HOLDEN: Yasmin A. Abdolrahim, Meghan E. Belanger, Kelly M. Beriau, David E. Carroll, Jennifer M. Cates, Renee M. Ciampi, Danielle Dufault, Julia D. Dufault, Brendan A. Foley...

To continue reading

FREE SIGN UP