GRADUATIONS.
Position | LOCAL NEWS |
GRADUATIONS
American International College
Fiskdale: Marie Donovan
Westboro: Kara Vautour
Boston University
Sutton: Stephanie Kotseas
Bridgewater State College
Holden: Matthew Baniukiewicz
Bryant University
Blackstone: Holly Landry, Connie Pepin and Kwang-Ho Shim.
Bolton: Mark Bilancieri
Charlton: Eli Gervais
Douglas: Kaleigh Durkin and Marc Valas
Dudley: Joshua Brown
Fitchburg: David Cosenza
Hardwick: Phillip Bock
Holden: Elizabeth Schreiner
Hopedale: David Knowlton and Michael McNally
Hudson: Joseph D'Amico and Daniel Nadeau
Leicester: Andrew Begin, Eric Higgins and Sh'vawn Simmons
Leominster: Kimberly Breton, Genevieve Dolce, Steven Dvment, Alexa Robideau, Raymond Mahoney and Brendan Sysun
Lunenburg: Kyle Riordan
Marlboro: Brian Buckley, Mark Buckley, Jenna Lamy and Kelsey Stevens
Mendon: Daniel Baxter, Sarah Irons and Kimberly Leonard
Millbury: Lindsay Hebert, Paul Morana and Andrea Panzera
Northboro: Jeffrey Flanigan
Northbridge: Brandon Dobro
Rutland: Bryan Regele
Shrewsbury: Christopher Barnum, Andrew Cadette, Nicholas Candito, Heather Dalke, Megan Pratt, Nicholas Puccio and Rachel Williams
Southbridge: Rosanna Harter and Adam Noga
Spencer: Justin Andrews, Jeramy Berthiaume, Alexander Engel, Jordan Letendre and Christopher Lussier
Templeton: Matthew Tivnan
Upton: Jennifer Rogers
Uxbridge: Justin Deyoung and Ashley Peckham
Webster: Daniel Hackenson
Westboro: Chris Casey and Casey McDermott
West Boylston: Adrianne Mayshar
West Brookfield: Thomas Baker
Whitinsville: Michelle Joubert
Worcester: Ryan Gates, Dominic Manzaro, Megan Marshall and Richawn Person
Bucknell University
West Boylston: Anne Barnard
College of Charleston
Grafton: Karen Tassinari
Dominican University
Jefferson: Ann Hussey
Hamilton College
Southbridge: Elizabeth Weber
Sutton: Thomas Bacon
Marist College
Auburn: Kayla Carota and Randi Graves
Lunenburg: Kate Szocik
Southboro: Ada Fox
Upton: Danielle Schimp
Worcester: Daniel Heavey
Marlboro College
Worcester: Caitlin Going
Merrimack College
Clinton: Stacy Jakubowicz
Jefferson: Daniel Gerhardt
Lancaster: Courtney Cutler
Northboro: Wayne Sygrove and Pedrom Tand
Shrewsbury: Erica McMahon and Regina Raymond
Spencer: Paul Shamoian
Worcester: Ryan O'Rourke, Melissa Cruz and Charles O'Connor
Mount Holyoke College
Charlton: Jacalyn Gorczynski
Quinnipiac University
Brimfield: Alexandra King
Holland: Jesse Kayser
Hopedale: Danielle Normandin
Upton: Heather Breault
Uxbridge: Kimberly MacDougall
Webster: Cassandra Ward
Westminster: Margaret Porpora
Quinsigamond Community College
Auburn: Dwight Booth, Cassandra Cataldo, Enkeled Doku, Shelley Klein, Kevin Merchant, Robert Mulcahy, Nicholas Natoli, James O'Connor, Patrick Paul, Erin Renihan, Brendon Robidoux, Amanda Sclamo, Benjamin Segur, Sheila Tucker and Peter Zompetti
Ayer: Rachel Isenberg and Lindsay Myette
Barre: Alexis King
Bellingham: Brian Bardell and Britanny Stickney
Blackstone: Anna Kelly and Craig Landry
Bolton: Ruth McLaughlin
Boylston: Hong Cao, Krista Hamilton, Andrew Johnson, Brian Markle and Joseph Stake
Brimfield: Kerri Polakowski and Barbara Weldon
Brookfield: Donna Brainard, Jodi Cantell, Kathryn Damon and Valerie Goyette
Charlton: Kayla Adams, Timothy Hannan, Richard Landry, Daniel Lent, Catherine Russelland Kevin Weldon
Cherry Valley: Genesia LaFrance and Kevin Njogu
Clinton: Patricia De Oliveira, Katherine Howard, Kashan Khan and Luis Ramos
Douglas: Kimberly Carroll, Kiani Kasper and Jillian Lachapelle
Dudley: Wojciech Anuszkiewicz, Patricia Gorgone, Karen Richard, Andrea Siemaszko, Bryan Stevens, Megan Sullivan and Jonathan Umana
East Brookfield: Christine Krikorian and Peter Mitchell
East Douglas: Samantha Dulac and Philip Gonzalez
Fiskdale: Amber Cass-Evans, Nicholas DeGray and Emma Koziol
Fitchburg: Hao Maokhamphiou, Sarah Marceau and Ian Roberts
Gardner: Wade Heilman
Grafton: Jeffrey Anderson, Kayla Bracero, Gregory Caswell, Sarah Demers and Hea-Young Kim.
Holden: Casey Baker, Joanne Barnes, Nicole Brooks, Meghan Curtin, Dana Desmarais, Timothy Dodd, Lauren Ducat, Kathleen Foley, Crystal Henderson, Juyub Jung, Kevin Mahoney, Kenneth McGowan, Jesse Ritchie, Emily Rosenlund, William Salter, Amy Slocum, Christopher Warman and Debra Westerback
Holland: Melissa Castonguay, Jacqueline Dusza, William Fonner and Rose Roman
Hopedale: Mary Zonghi
Hopkinton: Sandra Anderson
Hubbardston: Joseph Augustus
Hudson: Matthew Cadigan, Joshua Colpitts, Sally Ellis, Abdallah Moukhtar, Allison...
To continue reading
Request your trialCOPYRIGHT GALE, Cengage Learning. All rights reserved.