QUINSIGAMOND COMMUNITY COLLEGE DEAN'S LIST.

Position:LOCAL NEWS
 
FREE EXCERPT

DEAN'S LIST

Quinsigamond Community College

Athol: Jennifer Bacigalupo

Auburn: Amanda Bryant, Timothy Campbell, John Coughlin, Cory Grenon, Joel Herrie, Hannah Lane, Brian Wanjugu, Christopher Newcomb, Marcus Pettigrew, Patrick Quinn, Tim Richardson, Zarnigar Shairani, Amanda St. Martin, Jennifer Stockenberg, James Walsh, Kasey Wozniak

Barre: Alexandra Riley, Chelsey Tuson

Berlin: Thais Miller

Blackstone: Alyssa Bigelow, Nancy Bohan-Broderick

Bolton: Michael Hayes, Lauren Mariolis, Kirin Runtagh, Caitlin Wood

Boylston: Kimberly Blais, Damian Young

Brimfield: Tyler Bresse, Jordan Castle, Nicholas Chalmers, Kaitlen Olszta

Brookfield: Gina Dougan, Shannon Fogwill, Emily Gillmeister, Eric Holm, Peter Lescord, Evan Parker

Charlton: Nicole Auger, Christopher Benoit, Leah Berthiaume, Stephen Bjorn, Alisa Burke, Kristina Bylund, Samantha Canney, Jeffrey Jansson, Jared Kaczynski, Stephanie Kozlowski, Bryan Leasot, Kayli McGurn, Rachael Peterson, Bonnie Piehl, Pandora Rouillard, Aubrie Seguin, Jeremy Sherwood, Kevin Smith, Philip Start, Tiffany Wagher

Clinton: Jennelle Anderson, Kathryn Diaz, Kerri McCarthy, Gabriela Varano

Danielson: Cindi Kasek

Douglas: Douglas Bowen, Christopher Creasey, Jessica Davidson, Cory Frasier, Ashley Freeman, Audrey Given, Michael Hackett, Ashleigh Kasper, Tracy Lucciarini, Seth Wilson

Dudley: Grace Bogolea, Haley Fletcher, Margaret Kane, Jessica Koszewski, Lindsey Powell, Alicia Sheperd, Joshua Tyck, Sabrina Wheeler

East Brookfield: Jacob Barnes, Kaitlynn Bishop, Annie Sandoli

Fitchburg: Rachel David, Salisa Kunathatorn, Nicolas Murray

Gardner: Jamie Lynch, Shayla Thomas, Luke Tremblay, Krista Williams

Grafton: Albert Andrade, Anthony Bellino, Caitlin Chouinard, Matthew Gauthier, Matthew Greenwood, Lawrence Loughan, Scott Louthan, Luke Magnant, Michelle Marron, Jaclyn Mason, Caitlin McBride, Brett Remillard, Erin Reyes

Hardwick: Danielle Cleveland, Rachel Kmiec

Harvard: Amber McDonald

Holden: Rosemary Cruz, Kevin Dacri, Julianne Diehl, Brian Greene, Heather Grimes, Natalie Grimes, James Gully, Christie Jean-Louis, Lindsay Lucier, Robert Malkoun, Emily McCarthy, Nicole McIntire, Alisa Reed, Jennifer Stone, Sebastian Vasquez

Holland: Megan Brown, Nichole McDonnell

Hopedale: Marianna Doyle, Erick Mogollon

Hopkinton: Amanda Horan, Theresa Kniaz, Michael Oka, John Shea

Hubbardston: Pamela Haines

Hudson: Chrystal Bobe, Jacob Chatfield, Matthew DoAmaral, Emily Durant, Erica Flores, Ashley Hinton, Marjorie Hunter, Kimberly Kremer, Jacob Rogaishio, Kristen Sweeney

Lancaster: Taylor Boufford, Anny Cunha, Vanderlei Cunha, Julia Duffin, Tyler Medeiros

Leicester: Brittany Berthiaume, Cody Davenport, Maria Giuffrida, Laura Hoey, Jeremy Joubert, Michele Keegan, Shaunie Rookey, Jasmine Simonson, Glenn Strout

Leominster: Anthony Calabro, Courtney Henrie, Holly Montgomery, William O'Malley, Amy Pierce, Daniel Quansah, Kayla Tata

Lunenburg: Victor Masaitis

Marlboro: Ruben Endara, Aroldo Ferreira, Andrew Gorman, Kristen Heath, Kyle Hormann, Barbara Joyce, Samantha Maloney, Timothy Mitchum, Gabriela Pinto, Nathaly Roza

Mendon: Matthew Geary, Damian Victor

Milford: Christopher Allen, Dakota Baillargeon, Cristina DosSantos, Pauline Mason, Lester Mendoza, Edward Moran, Jessica Paniss

Millbury: Kyle Bradshaw, Scott Chevalier, Rodney Finne, Hoang Huynh, Nicholas LaFlash, John Lawrence, Tina Nguyen, Tayla Niemiec, Samantha Pilat, Brett Wilder, Samual Wooden

Millville: Krestina Alward, Shannon Dunton, Natasha Poulin, Amanda Renault

New Braintree: Alexander Fiske

North Brookfield: Ann-Marie Remillard, Amy Remington, Kerri Rockwood, Nicole Styles

Northboro: Ben Asembo, Giuseppe Fazio, Richard Gyansa, Jessica Kelly, Jacqueline Krause, Christopher Maier, JoAnne Miller

Northbridge: Leah Andrews, Luis Delgado, Jamie Dennis, Marrissa Emond, Heather Jackman, Meghan LeBlanc, Christina Murphy, Danielle Perkins, Evan Poquette

Oakham: Shelley Chase, Richard Everett, Joshua Gahagan, Daniel Haddad, Evan Hendra, Arline Votruba

Orange: Nicola Richard

Oxford: Asma Chaudri, Nichole Fitzgerald, Brenna Deviney, Jean Gutierrez, Charles Keyes, Gloria Liseno, Zahra Maqsood, Matthew Mahota, Anthony Miller, Krista Montemayor, Saranyu Palajit, Scott Patterson, Tammy Rebello, Nicholas Rivelli, Jessica Robbins, Heidi Rosenquist, Brittany Smith, Brian Truenow

Paxton: Juan Alvites, Alex Keevan, Lindsey Renshaw

Princeton: Nicholas Lugbauer

Putnam: Carolina Fraire, Katharine Warner

Rutland: William Buttitta, Kenneth Chin, Travis Howe, Kayla Pepin, Steven Peterson, Samantha Pingitore

Shrewsbury: Rafael Alcantara, Paige Bell, Pamela Benes, Akriti Bista, Andrew Cohen, Carina Connolly, Miranda Craig, William Derosier, Nicholas DiStefano, Stephen Gagnon, Jack Griffis, Jeanine Harms, Darren Helstowski, Nicole Henry, Austin Johansen, Joshua Johansen, Kishori Koppu, Katelyn Lopriore, Tessa McGrail, Raymond McInnis, Daniel Persiantsev, Christopher Petersen, Thanh Pham, Mariah Pike, Kaylee Rodriguez, Mitchell Seth, Elizabeth Stewart, Ixchel Tattersall-Malaver, Amelia Tibert, Graham Wall, Parham Gorji

Southbridge: Jessica Adams, Willie Burnett, Carlos Colon, Wander Cristian, Alicia Daoust, Jennifer Desaulniers, Joshua Gauvin, Justin Hence, Philron Hozier, Gregory Leonard, Evanne Lindsay, Jennifer Neal, Kristian O'Donnell, Sean Powers, Glendaliz Rosario, Steven Vega, Meghan Wilson

Spencer: Vickie Atwater, HeatherAnne Belton, Patrick Berthiaume, Jacob Berube, Ashley Cahill...

To continue reading

FREE SIGN UP