St. John's Honor Roll.

 
FREE EXCERPT

Here is the third quarter Honor Roll for St. John's High School in Shrewsbury.

HEADMASTER'S LIST

Auburn: Kyle McDonald, Anthony Pellegrino, Peter Richard

Bolton: Young-woo Cho

Boylston: James Goljan

Grafton: Anders Johnson, William Peterson

Holden: Maxwell Menard, Sean Morrison

Hopedale: Sean Donnelly

Hopkinton: Brandt Davies, Liam Finnerty

Leominster: Peter Hodskins, Joseph Leite

Marlboro: Matthew Williams

Mendon: Patrick Carmody, John Hodgens

Millbury: Michael Dickman

Millville: Ryan Fish

Northboro: Ian MacClancy, Patrick Stocklin, Michael Wall

Rutland: Conlan Orino

Shrewsbury: Kareem Abdelkader, Alexander Afonso, Dhroova Aiylam, Matthew Barrieau, Jordan Bennet, Matthew Cafarella, Jared Giordano, Aaron Hayden, Keeghan Lavin, Mark Lewandowski, Evan Maranto, Chandler Mendenhall, Taylor Nardone, Timothy O'Donnell, Luke Perreault, Alexander Tang, James Zatsiorsky

Southboro: Saarik Kalia, Daniel Perron, Matthew Walsh, Stephen Walsh

Spencer: Joseph Mazzone, Justin Ryel

Sterling: Brendan Colvert

Still River: Benjamin Swearingen

Sturbridge: Dhruv Srinivasachar

Sudbury: Sean Langan

Sutton: Daniel Light, Daniel Paradis, Tyler Uppstrom

West Boylston: Nicholas Vangos

West Brookfield : Christopher Jackson

Westboro: Joshua King

Whitinsville: Timothy Wickstrom

Worcester: Christopher Johnston, Greg Kazarian, Sean Keeley, Andrew Kelleher, Arthur Marka, Thomas Petry, JiWon Shin, Jack Smith

FIRST HONORS

Auburn: Daegan Benison, David Carpino, William Feraco, Joshua LaPalme, Jeffrey MacDonald, Brian Perron

Berlin: Nathaniel Kowal

Blackstone: Matthew Whalen

Boylston: James Erickson, Myles Greenough, Daniel Lazour, Nicholas Sieber, William Quirk

Charlton: Max Arnold, Robert Bonner, Matthew Flowers, Matthew Gill, Ryan Holmes, Kevin Meloche, Patrick Sloyan, Nicholas White

Douglas: Peter Chan

Dudley: Sean Wilson

Fitchburg: Nicholas Mercadante

Grafton: Samuel Byrne, Nicholas Fedor, Oliver Hayward, Michael Stygles

Groton: Conor Maloy

Holden: Plutarco Castellanos, Alexander Dowd, Stephen Ferguson, Michael Lynch, Kevin Murphy, Nickalas Oates, Evan Paskalis, Cameron Stoker, Timothy Wasgatt, Benjamin White

Hopedale: Brendan Donnelly

Hopkinton: Alden Hosmer, Brett Murphy

Hudson: Craig Berry, Alexander Carlman, Beau Lirette

Jefferson: Jeffrey Copeland, Brendan Henrich, Mitchell Shepherd

Leicester: Brian Belisle, Kevin Hovagimian, Colby Hyland, Brendan McKeogh

Leominster: Matthew Binkunski, Michael Crochetiere, Alexander Crowley, Thomas Krysil, Ryan Sarasin, Lucas Tata

...

To continue reading

FREE SIGN UP