Winter League All-Stars.

Position:SPORTS
 
FREE EXCERPT

BOYS' BASKETBALL

Central Mass. Conference

Tim Henault, Mike Mercier, Peter Saba (St. Bernard's); Matt LaBove, John Perron, David White (St. John's); Liam O'Sullivan, Andre Pluverge (Holy Name); Naadir Tharpe, Kevin Walsh (St. Peter-Marian).

Colonial Athletic League

Xavier Canty, Willie Luna, Jonathan Alves (Nashoba Tech); Steve Parker, Sean Milliken, Alex Moore (Assabet); Eric Diaz, Joe Flanigan (Monty Tech); Angel Navarro, Rich Bones (Keefe Tech); Ysander Figueroa, Jesus Lopez (Worcester Tech); Justice Severin, Brandon Shea (Hudson Catholic); Scott Palmerino, Steve Renaud (Bay Path); Mike O'Leary (Valley Tech).

Dual Valley Conference

Ben Bickford, Jon Copeland, Stefan Forsberg, Raheem Lewis (Player of the Year) (Sutton); Jonathan Cristino, Matthew Hynman (Hopedale); Dan DeCristofaro, Kyle Ducharme, Garrett Harden, Jonathan Himottu (Whitinsville Christian); Cody Fournier, Doug Roberge, Mike Ryan (Blackstone-Millville); Andrew Marshall, Zachary Valliere (Douglas); Andrew Vanslette (Nipmuc).

Inter-High

Gaetano Icavone, Matt Richards (North); Tijean Pluverge, Shavar Buchanan, Yarwin Smallwood, Marquis Rose (Co-MVP), John Genkos (Co-MVP) (Doherty); Jeremy Jack, Quazay McClain (South); Markese Berry, Brendan Boyd, Anthony Orama (Burncoat).

Mid-Wach A

Kareem Kalil (Algonquin); Orlando Anderson, Luis Diaz, Kyle Dobson, Harvey Grout, Jeremy Kimber (Fitchburg); Bobby Goldsby, Tyler Strange (Leominster); Jose Cruz Jr., Colby Reese (Shrewsbury); Kellon Haynes, Mitchell Renshaw (MVP) (Wachusett).

Mid-Wach B

Matt Berner (Gardner); Ricky Akins, Ryan Romich, Derek McCaffrey (Groton-Dunstable); Andre Beauchamp, Keith Brown, George Jordan (MVP) (Marlboro); Jason Breitenwischer (Nashoba); Joe LaRoche, David Stranger (Quabbin); Peter Orlando (Westboro).

Mid-Wach C

Alvin Maynard (Clinton); Chad Dyer, Nick DiBlasi, Matt Jacobs (Hudson); Mark Proctor, Alec Saranovitz (Lunenburg); Jack Maliska, Glen Spellman (Murdock); Greg Beaudoin, Trveor Burt (MVP), Blake Sheldon (Oakmont).

Mid-Wach D

Sean Sullivan (Ayer); Ben Brown, Hugo Al-Homsi (Bromfield); Richard Burke (Littleton); Michael Fowler, Kevin Kozik (Maynard); Paul Blackmer (Tahanto); Michael Chevalier, Michael Dziczek (MVP), Ryan McKernan; Eric Rosiello (West Boylston).

SWCL East

Adah Idoko, Jon Leroux (Auburn); Mike McDonald, John Burke (Oxford); Kraig Swanson (Millbury); Trevor Stock, Mark Bradshaw (Grafton); Andrew Groth, Kyle Allaire, Derek Silbor (Uxbridge); Tyler Bennett (Northbridge).

SWCL West

Nick Kiritsis (Bartlett); Joshua Smaltz (Leicester); Patrick O'Connor (David Prouty); Victor Martinez, Marco Rosario (Southbridge); Cody Jankins (Quaboag); Mike Pietrzak (Shepherd Hill); Brian Vayda, Dan Kemp, Brandon Forcier, Marcus Gaudet (Tantasqua).

WCAC

Raynaldi Voyard, L.J. Saunders, Shawn Santana, Kyle Linthwaite (South Lancaster); Nat MacDonald, Tom Christie...

To continue reading

FREE SIGN UP